Bir Kaşıntılı Penisle Baş Etmek Alerjik bir reaksiyon olabilir mi

Bir Kaşıntılı Penisle Baş Etmek Alerjik bir reaksiyon olabilir mi?

Alerjisi olan insanlar – fındık, böcek sokması, bitki materyali veya çevrelerinde bulunan başka herhangi bir madde – genellikle alerjik cilt reaksiyonları riski altındadır ve bu da kaşıntılı penis, şişme ve ağrı ve sefalet dünyasına neden olabilir. Elbette bu maddeleri kullanmaktan kaçınma, bir penis alerjisi ile mücadelede ilk savunma hattıdır, ancak bu her zaman mümkün değildir. Alerjik bir reaksiyon meydana geldiğinde, bazı penis bakım ipuçları ağrıyı rahatlatmaya yardımcı olabilir; Ve alerjiler söz konusu olduğunda bazı ortak suçluların farkında olarak erkekler mümkün olduğunca açık yönlendirmek yardımcı olabilir.
Lateks – penis cilt alerjisi kategorisinde en üst sıralarda yer alan lateks, sadece prezervatiflerde değil aynı zamanda birçok giysi ürünlerinde de bulunur; Lateks ve benzeri maddeler genellikle belirli bir giysinin gerginliğini ve şekli kaybını önlemek için diğer malzemelere eklenir. Daha önce lateksle alerjik reaksiyon yaşamayan erkekler bile bu maddeye karşı bir bağışıklık reaksiyonu geliştirebilir. Kaşıntı, kızarıklık, şişme ve cildin tahriş sahibi olan kişiler için, poliüretan gibi alternatif bir kondom malzemesi daha iyi bir seçim olabilir.
Kumaşlar – Lateks içeren kumaşlardan başka, giyim eşyası imalatında kullanılan diğer malzemeler, kaşıntılı penis, kızarıklık ve şişme gibi belirtilere neden olabilir. Naylon, Spandex ve diğer petrol türevleri gibi sentetik malzemeler genellikle narin cildi tahriş eder; Kumaşların kendileri bir yana, birçok erkek boyaya ve malzemeye eklenen diğer kimyasallara karşı reaksiyonlar yaşar. Ayrıca, yün gibi doğal kumaşlar, reaksiyon bir alerji oluşturmasa bile çok rahatsız edici olabilir ve hiçbir zaman doğrudan penise takılmamalıdır.
Kişisel Bakım Ürünleri – Şampuanlar, kremler, sabunlar ve deodorantlar gibi kişisel hijyen ürünleri sıklıkla hassas cilt ile şiddetli reaksiyonlara neden olabilecek kimyasal kombinasyonları içerir. Döküntü, kaşıntı penisi, kuru cilt, şişme ve bir kişisel bakım maddesini kullandıktan sonra cildinizde yanma gibi semptomlar yaşayan erkekler hipoalerjenik formüle geçmeyi düşünebilirler.
Çevresel İrritanlar – Bitkiler, ev tozu, hayvan tüyleri, böcekler ve çevrede bulunan diğer şeyler hassas bireylerde ağır rahatsızlık ve tahrişe neden olabilecek bağışık reaksiyonlara neden olabilir. Zehirli sarmaşık ve zehirli meşe gibi toksik bitkilerin yok edilmesi, evde hava filtresi kullanılması, sık sık temizlenmesi ve böceklerin sürüdüğü alanlardan kaçınılması, ağrılı alerjik reaksiyonları önlemeye yardımcı olabilir.
Vajinal Sıvılar – Oldukça nadir olmasına rağmen, eşlerin vücut sıvılarıyla temas ettikten sonra erkeklerin alerjik reaksiyona girdiği vakalar bildirilmiştir. Bir kadının hormon düzeyindeki dalgalanmalar, oldukça hassas ciltlerde sert olan bir ortam oluşturabilir. Soruna neden olabilecek diğer maddeleri ekarte etmek için cilt testi için bir doktora görünmek için böyle bir reaksiyon meydana geldiğinde önemlidir. Bazı durumlarda erkeklerin ayın belirli saatlerinde bir iş ortağından kaçınmaları gerekebilir.
Yatıştırıcı bir kaşıntılı, iltihaplanmış penis
Penis alerjisi ile baş etmede ilk adım, rahatsız edici materyali çıkarmaktır. Allerjik bir reaksiyon meydana geldiğinde, alerjenin tüm izlerini silmek için etkilenen cilt dikkatli ve ılık su ile durulanmalıdır. Hassas ciltlerde hipoalerjenik bir temizleyici kullanılabilir, ancak normalde sabun ve duş jölelerinden kaçınılmalıdır, çünkü sıklıkla sorunu daha da kötüleştirebilecek kimyasal maddeler içerirler.
Daha sonra şişmeyi azaltmak için soğuk bir sıkıştırma uygulanabilir. Bu noktada, ölümden sonraki neticeleri hafifletmek ve daha sonraki olayları önlemek için ne yapılması gerektiği hakkında bir doktora danışmak iyi bir fikirdir. Bazı hekimler bir antihistamin veya kortizon kremi önerecektir; Bir doktorun talimatlarına uyulması gerektiği halde, uzun süreli kortizon kremlerinin daha ince, daha kırılgan dermal doku ile sonuçlanabileceğini belirtmek gerekir. Etkilenmiş cilt üzerinde eğitimli bir tıp uzmanının önerisi olmaksızın hiçbir krem ​​uygulanmamalıdır.
Cilt normal hale getirildikten sonra, birçok erkek penis sağlık için hedeflenmiş vitamin ve diğer besinlerle takviye edilmiş bir penis sağlık kremi (çoğu sağlık uzmanı Man 1 Man Oil önerir) uygulamak penis derisinin tonunu ve dokusunu iyileştirmeye yardımcı olduğunu, Pürüzsüz, esnek ve duyarlı hissetme.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s