Orada Kaşıntılı – Belirtiler, Sebepler ve Tedavi

Orada Kaşıntılı – Belirtiler, Sebepler ve Tedavi

Penis veya kasık bölgesinde kaşıntılı cildi deneyimlediğinizde, düpedüz öfkeli olabilir. Penis, kasık ve testislerin üzerindeki cilt, birçok erkek için utanç verici bir problem oluşturan, iltihaplanmış, rahatsız edici ve sıcak olabilir. Eğer katılan penis derisi ise ciddi cinsten daha can sıkıcı görünebilir; Kaşıntı daha ciddi bir durumun belirtisi olabilir ve çizilmenin cilt enfeksiyonlarına yol açabileceğinden, tıbbi bir profesyonel tarafından tedavi edilmelidir. Bu arada, nefes alabilen iç çamaşırı giyin, çıplak deriyi çizmeyin, penis spesifik vitaminleri ve mineralleri arttırın, sabunları ve cildi tahriş eden ya da kurutan ürünleri azaltın ve çamaşır sabunu düşük allerjenik bir çeşide çevirin. Eğer bu taktiklerden hiçbiri rahatlama getirmiyorsa, doktorunuza veya dermatologunuza gidin.
Olası Nedenler
Tanı olmadan etkili bir tedavi yoktur ve bir adam durumunu kötüleştirebilir ve diğer bölgelere yayılabilir. Kaşıntılı penis veya testiküler bölgenin bazı yaygın nedenleri, aşırı nemden kaynaklanan bir maya enfeksiyonunun yanı sıra bit, böcek ısırıkları ve böcek ısırmaları "jock kaşıntısı" içerir. Kaşıntılı cilt, cildin kalınlaşması ve / veya dökülmesiyle birlikte görülürse, egzama, sedef hastalığı, deri iltihabı gibi cilt rahatsızlığına bağlı olabilir. Ayrıca, topikal vücut bakımı veya çamaşır yıkama ürünleri için bir alerji olabilir. Bir adam topaklar, çarpmalar, papüller, siğiller veya küçük ülserler gelişimini görebiliyorsa, büyük bir enfeksiyon veya bir CYBH riski söz konusudur. Bu şartlar altında derhal tıbbi müdahale gereklidir. Melanoma için olası semptomlar olduğu gibi lekelerin gelişimi veya cilt renginde değişiklikler de hızla incelenmelidir. Bir tıp profesyonelinden doğru bir teşhis koymak önemlidir. Onsuz, hangi tedavinin uygunluğunun araştırılması imkansızdır.
İlaçlar ve Takviyeler
Kaşıntı alt katta olsa bile, tüm sistemi tedavi etmek gerekli olabilir. Bu durum özellikle de kaşıntı nedeni bir enfeksiyon. Deri enfeksiyonları için ortak tedavi, dahili antibiyotikleri içerebilir, ancak bunlar viral, maya veya paraziter enfeksiyonlar için uygun değildir. Bu sorunlar için mümkün olan en iyi tedavi planını doktorunuza danışın. Hangi patojen olduğuna bakılmaksızın, vitaminler ile bağışıklık savunmalarını artırmak, mineral antioksidanları önemlidir. C vitamini, A, D ve Zincinin insanlarda bağışıklık fonksiyonunu uyardığı bilinmektedir. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içeren gıdalar ve takviyeleri, egzema ve sedef hastalığı gibi alerjilere ve cilt koşullarına fayda sağlayacak birçok çalışmada da bulunmuştur. Bu yağlar, prostaglandin hormonlarını dengeleyerek cildin nemlenmesine olumlu etki ederek vücuda anti-inflamatuar etkilere sahiptir. Omega3 ve 6’daki gıdalar yağlı balıkları, yosun yemi, chia tohumları, keten tohumları ve fındıkları içerir.
Sağlık Cr & egrave; mes
Bir erkeğin kaşıntı isteği üzerine ne tür bir tedavi talebi teşhisine bağlıdır ve semptomları anti-inflamatuar veya anti-kaşıntılı krem ​​ile maskelemeden önce kaşıntının nedenini belirlemek önemlidir. Kortizon kr ve egrave; kısa sürede iltihaplanmayı azaltmada fayda sağlayabilir, ancak uzun vadede cilt dokularını inceltebilir ve kırılma riskini artırabilirler. Tanıya ulaşıldığında, erkekler için çok çeşitli tedavi seçenekleri bulunur. Topikal antibiyotikler, anti-inflamatuar ve antiviral kremlere ilaveten, erkekler ayrıca kuru ve tahriş olmuş cildi nemlendirmek için doğal cilt ve egrave kullanabilirler. Penis sağlıklı beslenme hormonu, bağ dokuları için bir dizi vitamin ve besin maddesi sağlayarak, penis sağlığına ve cildin bütünlüğüne (çoğu uzman, man1man yağını önerir) yararlanabilir. Shea yağı, cilt için anti-inflamatuar ve soğuyucu, E vitamini skarlasmayı azaltır ve yara iyileşmesini hızlandırır ve vitamin D, C ve A, bağışıklık fonksiyonunu uyarır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s