Penil Kaşıntı – Yatıştırıcı Kuru, Kaşıntılı Penis Cildi İçin Hızlı İpuçları

Penil Kaşıntı – Yatıştırıcı Kuru, Kaşıntılı Penis Cildi İçin Hızlı İpuçları

Penil kaşıntı şaka değildir. Büyük maç sırasında, iş toplantısının tam ortasında, ya da romantik bir akşamın sona ermesi için zamanında herhangi bir zamanda grev yapabilir. Yanlış zamanda ortaya çıkan kuru, kaşıntılı penis cildi utanç verici bir konu olabilir; bir adam kıvranıp bükerek, kaşını kendine çekmeden kendinden geçmek için çaresiz bırakır. Ne yazık ki, birçok durumda, kaşıntı basit bir ovma veya çizik ile ortadan kalkmaz ve sorunun üstesinden gelmek için penis bakımına ilâve dikkat gerekir. Penis kaşıntısı ezici bir problem haline geldiğinde erkeklerin dikkat etmesi gereken bazı şeyler aşağıda belirtilmiştir.

* Hijyen sorunları – Penil kaşıntı söz konusu olduğunda önde gelen suçlardan biri kötü hijyenden başka bir şey değildir. Her gün yıkanma konusunda gevşek olan erkekler cilt yüzeyinde kaşıntı ve tahrişe neden olabilecek ter, kir ve vücut sıvıları filmi oluşturabilirler. Sünnetsiz erkekler, özellikle, smegayı alttan temizlemeye özen gösterilmezse, kırmızı, kaşıntılı ve iltihaplı bir sünnet derisi geliştirebilirler. Sıcak su ve hafif bir temizleyici ile yıkama genellikle sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. Maya enfeksiyonu – Erkekler kadınlar kadar Candida mantar enfeksiyonu geliştirebilirler. En temiz ve en bakımlı erkeklerin bile cildinde yaşayan maya sporları vardır ve vücut kimyasında veya çevredeki değişiklikler bu sporların hızlı büyüme evresine geçmesine neden olabilir; bu da kaşıntılı, kırmızı, kırık cilt ve beyazımsı, Tıknaz deşarj. Erkekler ve kadınlar maya enfeksiyonlarını yakın temastan ileri geri geçirebilirler; bu nedenle eğer bir çiftin bir üyesi bir enfeksiyon semptomu geliştirirse, her ikisi de tedavi edilmelidir. Alerjiler veya çevresel irritanlar – Çamaşır yıkama deterjanlarına, belirli kumaşlara, latekslere veya kişisel bakım ürünlerine karşı alerjiler kaşıntının kaynağını belirlemeye çalışan birçok insanı çılgınlığa gönderdi. Zehirli sarmaşık veya zehirli meşe gibi doğal irritanlarla temas da genellikle kızarıklık, şişme ve şiddetli kaşıntı ile karakterize alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Penil kaşıntı geçiren erkekler gitmezler, doktorlarına potansiyel bir alerji hakkında soru sormalısınız; Kaynak belirlendikten sonra, bunun önüne geçilmesi gelecekteki sorunları önlemelidir. Sedef hastalığı veya egzama – Vücutlarının diğer bölümlerinde sedef hastalığı veya egzamaya sahip olan insanlar penisinde semptomlar gelişebilir. – Etkilenen bölgeyi A ve E vitaminleri ile tedavi etmek bazen yardımcı olur. Isıya Ateşi – Sıcak hava, ıslak yüzme gövdeleri veya kısıtlayıcı kıyafetlerle birlikte kasık bölgesinde ısı döküntülerine neden olabilir. Serin sıkıştırır ve ter ve kiri uzaklaştırmak, kaşıntılı bir ısı döküntüsünün hafifletilmesine yardımcı olabilir. Kaşıntıyı yatıştırmak ve cildi iyileştirmek
Sorunun kaynağı ne olursa olsun, hassas penis cildi üzerinde çizmek hep kötü bir fikirdir. Aksi takdirde, dış dermal katmanda dakik gözyaşı bırakabilir ve bu da daha fazla rahatsızlık verebilir, ayrıca bakterilerin ve diğer organizmaların altındaki dokuya nüfuz etmesine izin verebilir.
Bunun yerine, kaşıntılı bir penise sahip olan erkekler, tahrişe neden olabilecek maddeleri temizlemek için bölgeyi dikkatlice yıkamalıdır. Hafif bir temizleyici ile yıkama veya sadece ılık suyla durulama en iyisidir – sıradan banyo sabunları, sorunu daha da kötüleştirebilen kurutma kimyasalları içerebilir.
Deriyi temizledikten sonra, özel olarak formüle edilmiş penis sağlık kremleri (çoğu sağlık uzmanı Man 1 Man Oil’i önerir) uygulanabilir. Penis için özel olarak tasarlanmış besleyici kremler, cildi rahatlatıcı ve iyileştirici özellikleriyle dikkat çeken A, C, D ve E vitaminleri gibi bileşenleri içermelidir. Buna ek olarak, erkekler, temas halinde kaşıntılı cildi rahatlatan, nemlendirici, esnek ve gelecekte kurumaya ve kaşınmaya daha az eğilimli Shea yağı gibi doğal bir nemlendirici içeren bir ürün araması gerekir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s