Penis Kaşıntı Abcs – Alerjiden Maya Enfeksiyonuna

Penis Kaşıntı Abcs – Alerjiden Maya Enfeksiyonuna

Penil kaşıntı meydana geldiğinde, erkekler kendilerine yardım edemezler, farkedebilirler – ayrıca yapmaları gerekir. Kaşıntılı bir penis terli bir kasıktan başka bir şey yapmamasına rağmen, bazı kaşıntı nedenleri daha karmaşıktır ve uygun tedaviyi gerektirir. Kaşıntılı bir kasık bölgesi söz konusu olduğunda en sık rastlanan suçlulardan bazıları burada erkeklerin iltihaplı, tahriş olmuş cildi yatıştırmak için kullanabileceği penis bakım ipuçları ile birlikte tanımlanmıştır.

Alerjiler: Bir alerji, aksi takdirde zararsız olan bir maddenin abartılmış bir bağışıklık sistemi tepkisine işaret eder. Ailede alerji öyküsü olan veya vücudun diğer bölümlerinde alerjik reaksiyonlar gören erkekler penil cildi üzerinde alerjik reaksiyonlar yaşayabilir. Tetikleyicilere, böcek sokmaları, bitkiler, kişisel bakım ürünlerindeki kimyasallar ve çevrede bulunan bir dizi tahriş ediciyi içerebilir. Bakım genel olarak tahriş edici maddenin tüm izlerini kaldırmak için bölgenin yıkanmasını ve bölgeye bir anti-alerji kremi uygulanmasını içerir.

Hata sokması / ısırmaları: Bir böcek ısırığı veya penise sıkıntı, alerjik olmayan erkeklerde bile şiddetli kaşıntıya neden olabilir. Alanı soğuk kompreslerle ve analjezik cilt kremleriyle tedavi etmek yardımcı olabilir. Bir sokma meydana gelirse, stinger’in düştüğünden emin olunması ve deride kalması halinde dikkatlice çıkarılması önemlidir.

Dermatit: Dermatit, çevredeki herhangi bir şeyle temastan kaynaklanan cilt tahrişine işaret eden genel bir terimdir; Tetikleyicilere zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehirli sumak, deterjanlar, cilt kremleri vb. Dahil olabilir. Kontakt dermatite bağlı kaşıntıyı gidermek için alanı dikkatli bir şekilde sıcak, sıcak olmayan bir suyla yıkayın. Tahrişi gidermek için analjezik veya kortizon kremi kullanılabilir.

Egzama: Egzama cildin çeşitli faktörlerden kaynaklanabilen bir iltihaplanmaya işaret eder. Bireysel tetikleyiciler değişebilir ve güneşe belirli cilt bakım ürünlerinden bitkilere kadar olan herhangi bir şeyi içerebilir. Egzama, sızdıran ve kabuğa bulanmış kaşıntılarla kırmızı, kaşıntılı bir döküntü meydana getirebilir; Cildin renk değişikliği de meydana gelebilir. Egzama salgınları sıklıkla kortizon kremleri ile tedavi edilir. Cildin temiz, kuru ve nemli tutulması salgınların azaltılmasına yardımcı olabilir.
Jock kaşıntısı: Bu, mantar tinea cruris’in, atlet ayağının akrabasının neden olduğu mantar enfeksiyonudur. Jock kaşıntı, belirgin bir halka deseni olan kırmızı, yayıcı döküntü olarak karşımıza çıkıyor; Hafiften şiddetli kaşıntıya veya hiç kaşıntıya neden olabilir. Mantar enfeksiyonları antifungal kremlerle tedavi edilir; Jok kaşıntılı erkeklerin döküntüsünün tekrar oluşmasını önlemek için önerilen tam süre için bir antifungal krem ​​kullanmalıdır.

Sedef hastalığı: Penis dahil olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde kırmızı, kabuklu döküntülere neden olabilen bir bağışıklık sistemi olan sedef hastalığıdır. Bulaşıcı değildir, ancak ağır rahatsızlık ve sosyal utanç yaratabilir. Erkekler, kortizonlu kremlerin kullanılmasını içeren tedavi için doktor önerilerini takip etmelidir. A ve E vitaminleri de kaşıntı ve pul pul, pul pul, kırmızı cilt görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar: Birçok cinsel yolla bulaşan enfeksiyon türü kaşıntıya neden olabilir ve belirtileri burada açıklanan diğer sorunlara benzer olabilir. Bu nedenle, açıklanamayan döküntüler, kaşıntı ve iltihap için tıbbi yardım almak önemlidir ve herhangi bir semptom olup olmamasına bakılmaksızın, cinsel yolla bulaşan erkekler düzenli olarak CYBE’ler için test edilmelidir.

Maya enfeksiyonu: Maya infeksiyonu penide genellikle bir maya enfeksiyonu olan bir eşle olan yakın temastan kaynaklanır, fakat her zaman değil. Aşırı kaşıntı, kızarıklık, şişme, deşarj ve kuru, kırık cilt görünümüne neden olabilir. Mantar enfeksiyonları genellikle karşı antifungal kremlerle tedavi edilir; Her iki ortağın da enfekte olmamasını sağlamak için aynı anda tedavi edilmelidir.

Penis için kalıcı koruma
Penil kaşıntıya neden olabilecek tetikleyicileri önlemek her zaman mümkün olmasa da, cildin iyi hijyen ve günlük bakımına biraz dikkat edilmesi yardımcı olabilir. Tabii ki bölgeyi temiz tutmak esastır ve bilinen alerjenler ve irritanlardan kaçınılmalıdır. Buna ek olarak, duştan sonra her gün bir penis sağlık kremi (sağlık uzmanları Man1 Man Oil tavsiye eder) uygulayarak nemi kilitleyebilir ve hassas penis dokusunu besler, yumuşak, pürüzsüz ve iyi nemlendirilmiş bırakır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s