Kaşıntılı Deri Döküntüsü ve Onların Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaşıntılı Deri Döküntüsü ve Onların Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaşıntılı cilt can sıkıcı olabilir, ancak görünür döküntü bulunmadığında çok rahatsız edici olabilir. Görünür bir döküntü olmadan tedavi edilmesi daha zor olacak. Kaşıntılı ve döküntü geçiren bir takım nedenlerden kaynaklanabilir.
Çaresizce kaşıntılı cilt için iyi bir bilgi edinmek istersen döküntü bulmazsan, o zaman bu sayfanın tamamını incelemeye başlamanı öneririm.
 Alerji, döküntü olmaksızın kaşıntılı bir cildin bulunduğu bir nedendir. Şiddetli olmayan alerji var. Bazıları hafif rahatsızlık ve kaşıntı gösterebilir. Birçok kişi bazı sabun ve deterjanlara alerjik olabilir. Deterjan kullanan giysiler giymek döküntü olmaksızın kaşıntıya neden olabilir.
Kuru cilt, döküntü hissi çeken kaşıntılı cildin başka bir nedeni. Cildiniz doğal olarak kuruyorsa daha sık karşılaşabilirsiniz. Yeterli nem olmadığı için cildiniz tahriş olur ve kaşıntılı olmasına neden olur. Bazen biraz lekeleymiş bir cildin farkedebilirsiniz, eğer bunu görürseniz kuru cildiniz olur. Cildiniz soğuk aylarda ve nem oranının düşük olduğu yerlerde daha fazla kurur. Neyse ki sizin için kuru cildi rahatlatmak kolaydır. Aloe vera gibi yatıştırıcı maddelerle nemlendiriciler kullanmak, sizi kaşından anında rahatlatmak için yeterlidir.
Tüm kaşıntılı cilt vakaları ve döküntüleri alerjiler, kuru ciltler veya böcek ısırığı kadar basit değildir. Bu, daha büyük bir sorununuz olduğu ve bir profesyonel görmeniz gerektiği anlamına gelebilir.
Stres ve kaygı atakları, kaşıntılı deriye neden olabilir. Yüksek düzeyde stres veya anksiyete atağı yaşıyorsanız, bağışıklık sisteminizi aşırı yükleyebilir. Aşırı yüklenme stres, bağışıklık sisteminizi, mevcut olmayan işgalcilere saldırmak için kandırır. Bu, vücudunuzun beyninize gerçek sebep olmadığında cildi tahriş ettiğini bildiren mesajlar vermesine neden olur. Stres, çoğu insanda sık görülür. Bununla birlikte, bunun için kaşınmış cilt yaşıyorsanız, o zaman profesyonel yardım aramalısınız.
Cildin döküntüsü olmadan kaşınmasının daha ciddi nedenleri tıbbi bir durumdur. Kaşıntı cildi karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, hipertiroidizm ve lenfoma gibi bazı kanser türünden kaynaklanabilir. Bu hastalıklardan biriyle teşhis konduysanız, muhtemelen kaşınma cildinizin nedeni de budur. Kaşınan cildinizi açıklayacak bir şey bulamazsanız, tıbbi yardım istemeniz gerekebilir. Kaşıntılı cilt bu hastalıkların bir göstergesi olabilir ve sadece kendi başlarına gidereceğini varsayamazsınız.
 Döküntüler eşlik etmeyen mantar enfeksiyonları var. Kadınlarda bir maya enfeksiyonu yanma ve kaşıntıya neden olabilir ancak döküntü görmek imkansız olabilir. Mantar enfeksiyonu Atlet ayağı, görülebilecek kaşıntıya neden olan başka bir enfeksiyondur. Döküntüler genellikle ayak parmakları arasındadır.
Belki de uzun süredir çıkarmamış olan linda allen maya kılavuzuna bir göz attın mı? Araştırmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s